Coin Yorum

İcp Coin (Internet Computer) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları 2022-2025

İcp Coin (Internet Computer) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları 2022

İcp, ilk olarak 2018 senesinde DFinity şeklinde dağıtımı ve ICO’su meydana getirilen İcp Coin, DFINITY oluşumu tarafınca piyasaya sürülen mahalli kripto para birimidir. İcp Coin, vakıf tarafınca oluşturulan açık kaynağa haiz kitle hesaplama ağı Internet Computer’in kripto para birimi şeklinde ifade edilebilir. Akıllı sözleşmeler, DeFi uygulamaları İcp Coin sahipleri tarafınca Internet Computer ağı üstünde üretebilirler. İcp Coin, endüstriyel alana ve kurumsal yatırımcılara yönelik olan pek oldukca değişik uygulamadan oluşan açık kaynaklı hesaplama platformu olarak bilinir.

Internet Computer Coin projesinin temel amaçlarından biri kriptografik uygulamaları ve akıllı sözleşmeleri oluşturmak adına uygun bir çağdaş web sağlamaktadır. Zayıf sistem güvenlikleri, tek noktadan hizmet alma sorunlarını ortadan kaldırarak kötüye kullanılamayacak güvenli yapıya haiz ağı oluşturmak genel olarak projenin temel amacı olarak söylenebilir. Diğer bir taraftan ise bu ağ üstünde çalışan bir kripto para birimini sunmak da proje amaçları arasındadır.

İcp Coin’in Tarihçesi

İco Coin kurucusu olan Dominic Williams, DFINITY Vakfı’nın kurucusu ve en kıdemli bilim insanıdır. Threshold Relay, Probabilistic Slot Consensus ve öteki kripto tekniklerinin keşfi, Bitcoin ve Ethereum teknik topluluklarının ilk üyesi benzer biçimde sorumluluklara haiz olan girişimci kripto para teorisyenidir. Önceki zamanlarda girişim destekli kripto para projeleri için kuluçka merkezi olan String Labs’in başkası ve CEO’luğunu yapmış, Mirror Labs’deki DeFi’nin öncüsü olan ve milyonlarca kullanıcıya yönelik bir MMO oyunu olan Fight My Monster kuruculuğunu ve CEO’luğunu yapmıştır. Aynı zamanda System 7, Airdocs ve Smartdrivez benzer biçimde pek oldukca start up kurmuştur. King’s College London bilgisayar bilimleri bölümünden ise 1.lik ile mezun olmuştur.

İcp Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

İcp Coin projesi, 2016 yılının Ekim ayında Dominic Williams tarafınca kurulmuştur. Kripto topluluğunda da kayda kıymet bir ilgi gören para birimidir. DFINITY; Andreessen Horowitz, Polychain Capital, SV Angel, Aspect Ventures, Electric Capital, ZeroEx, Scalar Capital ve Multicoin Capital benzer biçimde pek oldukca katkıda bulunan şahıs ve birkaç mühim Ethereum destekçisi tarafınca toplam 121 milyon dolar toplamıştır. 2018 senesinde 50 binden fazla katılımcısı, Airdrop ile İcp hizmet coini almıştır. 18 Aralık 2020 tarihinde ise DFINITY, Internet Computer’in alfa ana ağı projesini başlatmıştır.

İcp Coin Nereden Alınır?

İcp Coin almak için şu adımları uygulamanız kafi olacaktır:

 • İcp coin satın alabilmek için ilk olarak coinin işlem görmüş olduğu kripto para borsaları üstünde kendinize ilişik bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. İcp Coin’in işlem görmüş olduğu borsalar ise Binance, Huobi Global ve Coinbase Pro benzer biçimde kripto para borsaları üstünde işlem görmektedir. İşlem hacmi geniş borsalardan birini tercih ederek, kripto par borsasının web sayfasına giriş yapın.
 • Borsa üstünde hesap oluşturma işlemlerinin arkasından KYS işlem adımlarını tamamlayın.
 • Kimlik tanımlama adımlarının arkasından ise coin satın alabilmek için borsa hesabına para yatırılması gerekmektedir.
 • Para yatırma işleminde sonrasında borsa üstünde yer edinen İcp Coin paritesinin bulunmuş olduğu işlem sayfasına gidin.
 • Bu bölümde ise anlık olarak görüntülenen fiyat üstünden ya da daha uygun bir fiyat üstünden İcp Coin satın alma emri verin.
 • Satın aldığınız coinler tutarı, sanal cüzdanda ya da donanım cüzdanda saklanmaktadır. Ancak ağ üstünde gerçekleşecek olan herhangi bir siber hücum ihtimaline karşılık İcp Coinlerinizi daha güvenli olan donanım cüzdanlarda saklanması tavsiye edilmektedir. Tüm bu adımları doğru ve eksiksiz bir halde uygulayarak coin satın alma işlemini tamamlamış olmuş olursunuz.

Ayrıca Gxs Coin (Gold Secure Currenty) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz atın!

İcp Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

icp coin nedir

İcp Coin altyapısı, yeni Konsensüs, etkileşimsiz dağıtılan anahtar üretimi, ağ sinir sistemi ve web kimliği benzer biçimde çeşitli ileri teknolojileri kapsayan bir zincir anahtar teknolojisidir. Internet Computer oluşumunun amacı, halka açık interneti genişletmektir. Bu sayede dünyanın informasyon işlem platformu olabilir.

İcp Coin’in Avantajları Nelerdir?

İcp Coin’in avantajları aşağıdaki şekilde verilmiştir:

 • Icp Coin alım – satım işlemlerinde komut onayı kısa süre içinde verilmektedir. Bu sayede kullanıcı süre tasarrufu etmiş olur. Cüzdanlar arası sınır ötesi geçirme işlemlerinde yüksek hız sağlamaktadır.
 • Icp Coin sahipleri, Internet Computer ağı üstünde DeFi uygulamalarını, akıllı sözleşmeleri ve daha birçok işlemi de tek bir kaynak adres üstünden faydalanarak oluşturabilir.
 • Icp Coin ile Internet Computer ağı üstünde akıllı sözleşmeler, web hızında devreye sokulur. Veriler ise en süratli olacak şekilde işlenip depolanır.

 İcp Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

İcp Coin’in dezavantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Icp Coin projesi, daha oldukca çağdaş internete yapısını sunmak ve içinde çeşitli işlemlere yer vermek amacı ile meydana gelen bir oluşumdur. Kripto para cüzdanları üstünde staking işlemleri ile eylemsiz gelir elde etmeye yönelik bir informasyon hemen hemen coin için yoktur.
 • Sanal cüzdanlarda olan coinler, öteki kripto para borsaları üstünde de olduğu benzer biçimde siber hücum riskleri ile karşı karşıya olabilirler. Bu sebepten dolayı de coinlerinizi yüksek güvenlikli olan donanım cüzdanlar üstünde saklamanız tavsiye edilmektedir. Burada coinleriniz koruma altına alınır.

İcp Coin, piyasaya sürüldüğü ilk günde, en büyük kripto par borsalarında listelenerek iyi fiyatlar üstünden satışa sunulmuştur. Kripto para uzmanlarına gore ise Internet Computer Coin, gelecek zamanlarda da hala adından söz ettirebilecek kripto para birimleri içinde yer almıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri