Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme & Videolara Müzik Ekleme - Webhaberim
Bilgisayar

Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme & Videolara Müzik Ekleme

Hikayeye müzik eklemek için ilk olarak Instagram’ın öykü kısmına girmeniz gerekiyor. Daha sonrasında hikayede paylaşmak istediğiniz görüntüyü ilave edin. Devamında ekranı yukarı doğru kaydırınız. Ekranı yukarı kaydırınca müzik simgesini seçmelisiniz.

Peki bu gelen güncelleme ile instagram story’ye müzik ekleme iyi mi yapılır? Sizlerin ve takipçilerinizin oldukca seveceği instagram hikayeye müzik ekleme yeniliğine gelin hep beraber bakalım.

INSTAGRAM HİKAYEYE MÜZİK EKLEME NASIL YAPILIR?

instagram hikayeye müzik ekleme

  • Hikayeye müzik eklemek için ilk olarak mobil cihazınızdan Instagram’ın öykü kısmına girin.
  • Paylaşmak istediğiniz görüntüyü ilave edin ve devamında ekranı yukarı doğru kaydırınız.
  • Bu işlemden sonrasında müzik simgesini seçmelisiniz. Müzik simgesini seçtikten sonrasında arama kısmından istediğiniz şarkıyı bulup ekleyebilirsiniz.

Instagram hikayelerine müzik eklemenin birden fazla yolu vardır. Farklı uygulamalar ile oldukca daha süratli ve kolay bir halde story ye müziği atabilirsiniz. Gelin beraber bakalım.

instagram hikayelerine muzik ekleme videolara muzik ekleme 624f7703c46d3

  • İlk olarak paylaşmak istediğiniz video yada fotoğrafa müzik eklemek için çıkartmalar bölümünde bulunan Müzik seçeceğine tıklayalım.
  • Karşınıza yüzlerce şarkı kütüphanesi gelecek, buradan müzikleri görüntüleyebilir ve kategoriye ayırabilirsiniz. Paylaşmak istediğiniz şarkıyı daha evvelde dinleyebilirsiniz.
  • Kamerayı açtığınızda kayıt düğmesinin altında bulunan Müzik seçeceğine geçiş yaparak video da seçebilirsiniz.
  • Şarkı devam ettikçe arka tarafta video kaydı yapılacaktır.

Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme Diğer Yöntemler

Instagram hikayelerine müzik eklemenin birden fazla yolu vardır. Farklı uygulamalar ile oldukca daha süratli ve kolay bir halde story ye müziği atabilirsiniz. Gelin beraber bakalım. Quik uygulaması Instagram hikayelerine müzik eklemede android de ve Instagram hikayelerine müzik eklemede iOS da iş koşturmacasındadır.

1- Quik  (Android ve iOS) 

Instagram videolarına müzik eklemek için ilk olarak uygulamayı indirin. App Store / Play Store’da arayın. Uygulamayı  yükledikten ve başlattıktan sonrasında, projenizi başlatmak için (+) düğmesine basın.

Uygulama, içeriğinizi seçebileceğiniz galeride sizi yönlendirecektir. Quik uygulaması Instagram hikayelerine müzik eklemede android de ve instagram hikayelerine müzik eklemede iOS da iş koşturmacasındadır.

instagram hikayelerine müzik ekleme

Bir sonraki adım, intro başlığını eklemek olacak. Bir başlık ekleyebilir yada adımı tamamen atlayabilirsiniz.

instagram hikayelerine müzik ekleme

Şimdi videonuzun ekranın üst yarısında oynatılacağı ana düzenleme sayfasında kalacaksınız, alt yarısı ise tüm araçları barındıracaktır. Videonuzun otomatikman bir yığın ses klibi ile senkronize edileceğini görmüş olacaksınız. Endişelenmeyin, bunu değiştireceğiz.

instagram hikayelerine müzik ekleme

Şimdi sesi hızla değiştirebilmek için bir yol, kart düzeninde sunulan değişik stilleri seçmektir. Stili değişiklik yapmak yığın müziğini de değiştirecektir. Ancak unutulmaması ihtiyaç duyulan bir şey var, kimi zaman çoklu stillerin aynı stoku kullanmasıdır. Bu nedenle, doğru müzik bulana kadar stilleri değiştirin.

instagram hikayelerine müzik ekleme

Yukarıdaki işlem en süratli olmasına karşın bazı dezavantajları da vardır. Ilk olarak, müzik üstünde herhangi bir denetim elinizde yoktur ve ikincisi, stiller videonun gösterilme biçimini de değiştirecektir. Kendi müziğinizi seçmek için, ekranınızın altındaki müzik simgesine dokunun (resme bakınız). Burada, “Daha Fazla Müzik” seçeneğine hafifçe dokunun.

Burada, “Öne Çıkanlar” ve “Müziğim” olmak suretiyle iki bölüm bulacaksınız. Seçkin bölüm, tüm yığın müziklerini barındırıyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir sürü seçenek mevcut ve bunların bir çok oldukça iyi. Bununla beraber, kendi müziğinizi eklemek istiyorsanız, “Müziğim” kısmına dokunun ve istediğiniz müziği seçin.

Artık tek yapmanız ihtiyaç duyulan müzikleri düzeltmek. Aşağıdaki fotoğrafta işaretlenmiş son seçeneğe dokunun. Burada, “Müzik Başlat” seçeneğine hafifçe dokunun.

Seçtiğiniz müziğin başlangıç noktasını ayarlamak için kaydırıcıyı kullanın. İşiniz bittiğinde, alttaki yeşil çubuğa basın.

İşleminiz bittikten sonrasında dışa aktarma simgesine dokunun ve onu cihazınıza kaydetmeyi yada direkt bağlantıyı paylaşmayı seçin.

Quik Android İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN..

Quik iOS İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN..

2- VidLab

instagram hikayelerine müzik ekleme

Uygulamayı açtıktan sonrasında videonuzu derlemeye adım atmak için fotoğraf ve video eklersiniz. Ardından, eklemek istediğiniz müziği seçebilirsiniz. Uygulama hem de videoları ve müzikleri düzeltmenize izin veriyor, böylece onları muhteşem bir halde eşleştirebilirsiniz.

Uygulama, ek özelliklerin kilidini açmak ve VidLab filigranı kaldırmak için uygulama içi satın alma işlemleriyle beraber indirilebilir, öteki taraftan instagramda şarkı paylaşma ile oldukca keyifli hale getirebilirsiniz.

Vidlab iOS İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN..

3- VideoShow

instagram hikayelerine muzik ekleme videolara muzik ekleme 624f771d4b785

Bir platformlar arası uygulama arıyorsanız, VideoShow sizin için oldukca iyi bir seçenektir. Bu, hem iOS hem de Android için kullanılabilen en kuvvetli video düzenleme uygulamalardan biridir.

Videoların kırpılması, müzik eklenmesi, çıkartmalar ve filtreler uygulanması ve metinler ve döşeme eklenmesi benzer biçimde olağan özelliklerin desteklenmesinin yanı sıra bir sürü öteki mükemmel özellikler de elde edersiniz.

Mesela, videolarınızdan GIF’ler oluşturabilirsiniz. Videoları yatay olarak çevirip videolarınıza hareketli geçişler de ekleyebilirsiniz. Burada oldukca fazla şey var. Reklamlarla beraber ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz yada bu tarz şeyleri kaldırmak ve ek özelliklerin kilidini açmak için pro paketini satın alabilirsiniz.

Vidlab Android  İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN..

Vidlab iOS İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN..

4- Flipgram

instagram hikayelerine muzik ekleme videolara muzik ekleme 624f772015eb0

Adından tahmin edebileceğiniz benzer biçimde, bu, Instagram için kısa videoları düzenleme becerisine odaklanan bir uygulamadır. Filtreler, efektler, müzik ve daha fazlasıyla keyifli slayt gösterileri ve videolar oluşturabilirsiniz, ek olarak instagramda müzik paylaşma uygulamaları ek olarak büyük bir müzik kütüphanesi ile beraber geliyor.

Flipgram iOS İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN..

Burada sizlere instagram hikayede müzik paylaşma ile ilgili uygulamaları gösterdik. Umarız yararlı olur takıldığınız bir şey olursa aşağıda yorum kısmına belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri