Kurtlarla Dans - Michael Blake Kitap özeti, konusu ve incelemesi - Webhaberim
Eğitim

Kurtlarla Dans – Michael Blake Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kurtlarla Dans – Michael Blake Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kurtlarla Dans kimin eseri? Kurtlarla Dans kitabının yazarı kimdir? Kurtlarla Dans konusu ve anafikri nedir? Kurtlarla Dans kitabı ne konu alıyor? Kurtlarla Dans PDF indirme linki var mı? Kurtlarla Dans kitabının yazarı Michael Blake kimdir? İşte Kurtlarla Dans kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi…

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Michael Blake

Çevirmen: Mehmet Harmancı

Yayın Evi: Altın Kitaplar

İSBN: 9789752405240

Sayfa Sayısı: 299


Kurtlarla Dans Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Savaştan nefret eden teğmen Dunbar yaşamının en mutlu günlerini kurtlar ve kızılderililerle beraber yaşadı. Seneler sonrasında ordu gelip onu buldu ve ondan seçimini yapmasını istedi. Dunbar, gerçek kurtların dişlerini sadece o vakit görebildi. 

Amerikalılar Cenup Afrika ya da Breziyla ormanlarındaki vakaları kınıyor. Ama Kızılderililere yaptığımız soykırımı hala kabul etmiyoruz.”Kevin Costner


Kurtlarla Dans Alıntıları – Sözleri

 • > dedi Kurtlarla Dans Eden’e. >
 • Onun durumunda yalnızlık yaşamın en egemen ögesiydi, o yüzden hava kararırken köyden döndüğünde Çifte Çorap’ı tentenin altında görünce oldukça sevindi.
 • Bir insan kimi vakit bir şeyi o denli oldukça ister ki, bunun bedeli ya da koşullar bir engel olmaktan çıkar.
 • Kimi vakit en korktuğumuz şey bizlere minimum zarar verir.
 • Cisco ile Çifre Çorap insan değillerdi, sadece sadakatleri insan ilişkilerinde görülmeyecek kadar doyurucuydu. Teğmen onlarla oldukça mutluydu.
 • Sıkılı yumruk her şeyi o denli iyi hatırlıyordu ki: kocasının ateşin yanından kalkması, > diyen minik hareketi, ellerini elbisesinin altına yerleştirip kendini kucaklaması. Ve o sevişmelerini anımsıyordu. Bu sanki görülmeyen ruhsal bir ırmakta sonsuza kadar yüzmek şeklinde bir şeydi. En uzun geceleriydi o. Tam uyuyakalacakları anda tekrardan başlıyorlardı. Bir daha. Bir daha. Tek bir parça etten iki insan.
 • Teğmen Dunbar’ın özlemiş olduğu bazı şeyler vardı. İnsanların dostluğunu özlüyordu. Şöyleki sert bir içkinin verdiği zevki özlüyordu. Hepsinden de oldukça bayanları, daha doğrusu bir bayan özlüyordu. Seks pek aklına gelmiyordu. Ama paylaşmayı düşünüyordu. Sedgewick Kalesi’ndeki rahat yaşama alıştıkça bunu birisiyle paylaşmayı düşünüyordu. Ve teğmen bu tamamlanmamış seyi düşününce de, suratını asar, öyleki dalgın dalgın bakar dururdu.
 • Zamana gereksinim varken saatler göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor, dönemin geçmesini isterken de saatler geçmek bilmiyordu.


Kurtlarla Dans İncelemesi – Kişisel Yorumlar

Beyaz bir Amerikan askerinin kızılderililer ile olan macerasını özetleyen, sürükleyici bir yapıt. Amerika’nın keşfi ve ilk kolonilerden sonrasında, bugün üstünden epey vakit geçmiş olduğu için Amerikalı diyince aklımıza Kızılderililer gelmez. Ama bence, gerçek Amerikanlar aslen onlardır.
Yerel halk üstünde ‘beyaz adam’ diye bir kavram oluşturdular. Yoksa bir Afrikalı, bir Asyalı, bir Aborjin ya da bir Kızılderili için değişik bir kavim ile tanışmak bir tek çeşitlilik olarak kalacaktı. Fakat yaptıkları zulümlerle zihinlerden çıkmayan ‘beyaz adamlar’ dünyada, çıkarları için kana bulamadıkları tek bir coğrafya bırakmadılar.
Sömürge zihniyetini dünyada her kıtaya tatbik eden Batılı devletlerin 72 milyon kızılderiliyi katlettiği söyleniyor. Bugün vatan diye üstünde yaşadıkları toprakları katliamla elde eden insancıklar, dünya ile alay eder şeklinde ‘insan hakları, demokrasi’ şeklinde kavramların savunucusu rolünü oynuyor. Hoş, bu kavramları bile yeni sömürgelerinin bahanesi olarak kullanıyorlar.
İşte bu kitapta, o ilk kolonilerin kurulduğu zamanlara gidiyorsunuz.
Dünyanın ne hale geleceğini bildiğiniz bir dönemden bu kitabı okuduğunuz için içiniz daha da bir acıyor.
Filmini izlemediyseniz ve izlemeyi düşünüyorsanız ilkin kitabı okumanızı tavsiye ederim nacizane… (Kakuleli Yeşil Çay)

İlk olarak kitabını okuduğum sonrasında ise filmini izlediğim iki müthiş yapıt. Kesinlikle okunması ihtiyaç duyulan kitaplar ve izlenilmesi ihtiyaç duyulan filmler arasındadır. (Aykut Asaf)


Kurtlarla Dans PDF indirme linki var mı?


Michael Blake – Kurtlarla Dans kitabı için internette en oldukça meydana getirilen aramalardan birisi de Kurtlarla Dans PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan bir çok kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF’leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Michael Blake Kimdir?


Michael Blake Kitapları – Eserleri

 • Kurtlarla Dans
 • Kızılderili Çığlığı
 • Kutsal Yol


Michael Blake Alıntıları – Sözleri

 • Kimi vakit en korktuğumuz şey bizlere minimum zarar verir. (Kurtlarla Dans)
 • Onun durumunda yalnızlık yaşamın en egemen ögesiydi, o yüzden hava kararırken köyden döndüğünde Çifte Çorap’ı tentenin altında görünce oldukça sevindi. (Kurtlarla Dans)
 • Bir insan kimi vakit bir şeyi o denli oldukça ister ki, bunun bedeli ya da koşullar bir engel olmaktan çıkar. (Kurtlarla Dans)
 • Teğmen Dunbar’ın özlemiş olduğu bazı şeyler vardı. İnsanların dostluğunu özlüyordu. Şöyleki sert bir içkinin verdiği zevki özlüyordu. Hepsinden de oldukça bayanları, daha doğrusu bir bayan özlüyordu. Seks pek aklına gelmiyordu. Ama paylaşmayı düşünüyordu. Sedgewick Kalesi’ndeki rahat yaşama alıştıkça bunu birisiyle paylaşmayı düşünüyordu. Ve teğmen bu tamamlanmamış seyi düşününce de, suratını asar, öyleki dalgın dalgın bakar dururdu. (Kurtlarla Dans)
 • > dedi Kurtlarla Dans Eden’e. > (Kurtlarla Dans)
 • Cisco ile Çifre Çorap insan değillerdi, sadece sadakatleri insan ilişkilerinde görülmeyecek kadar doyurucuydu. Teğmen onlarla oldukça mutluydu. (Kurtlarla Dans)
 • Sıkılı yumruk her şeyi o denli iyi hatırlıyordu ki: kocasının ateşin yanından kalkması, > diyen minik hareketi, ellerini elbisesinin altına yerleştirip kendini kucaklaması. Ve o sevişmelerini anımsıyordu. Bu sanki görülmeyen ruhsal bir ırmakta sonsuza kadar yüzmek şeklinde bir şeydi. En uzun geceleriydi o. Tam uyuyakalacakları anda tekrardan başlıyorlardı. Bir daha. Bir daha. Tek bir parça etten iki insan. (Kurtlarla Dans)
 • Zamana gereksinim varken saatler göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor, dönemin geçmesini isterken de saatler geçmek bilmiyordu. (Kurtlarla Dans)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle[

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri