Eğitim

Mamut Avcıları – Jean M. Auel Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Mamut Avcıları – Jean M. Auel Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Mamut Avcıları kimin eseri? Mamut Avcıları kitabının yazarı kimdir? Mamut Avcıları konusu ve anafikri nedir? Mamut Avcıları kitabı ne konu alıyor? Mamut Avcıları PDF indirme linki var mı? Mamut Avcıları kitabının yazarı Jean M. Auel kimdir? İşte Mamut Avcıları kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi…

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Jean M. Auel

Çevirmen: Canan Sakarya

Orijinal Adı: Los cazadores de mamuts

Yayın Evi: Artemis Yayınları

İSBN: 9789758733248

Sayfa Sayısı: 932


Mamut Avcıları Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Jean Auel, insanlık tarihinin başlangıcındaki dehşet ve merak uyandıran bir devrin kapısını bir kez daha aralıyor. Mağara Ayısı Klanı ve Atlar Vadisinde yansıttığı gerçek ve dört dörtlük öykü anlatımıyla, Aylanın nefes kesici destansı yolculuğuna devam ediyor. Ayla, Condaları ile Ötekilerin topraklarına doğru yola çıkar ve mamut avcılarıyla tanışır. Onların garip gelenekleri ve dillerini öğrenirken, muhteşem avcılığı ve iyileştirme kabiliyeti yardımıyla Mamut Ocağına evlat edinilir.


Mamut Avcıları Alıntıları – Sözleri


  Mamut Avcıları İncelemesi – Kişisel Yorumlar

  Kitap kurdu: Kitap canan sakaryanın çevirilmiş olduğu en güzel kitaplardan biridir tarih öncesi insanların yaşamını fazlaca güzel bir halde anlatmaktadır
  Bütunokurlara tavsiye ederim (EbubekirBarazca)

  insan doğası, aşk, kıskançlık, ayrımcılık, farklılık şeklinde kavramları heyecanlı bir öykü içinde özetleyen, sizi insanlığın ilkel zamanlarına götürmüş olan bir kitap. Yazar serinin öteki kitaplarında olduğu şeklinde bunda da sıkı bir bilimsel niteliği olan araştırma yapmış. Kurgu bile olsa insanların hayvanları ilk evcilleştirme deneyimleri, çakmak taşı kullanımı, avlanmaları şeklinde mevzuları oldukça eğitici buldum. Kitapların sayfa sayısı gittikçe artıyor. Şimdi beni 1000 küsür sayfa bekliyor. Okullar açılmadan bitirebilirsem seriyi fazlaca mutlu olacağım. (gökmen kılıçoğlu)


  Mamut Avcıları PDF indirme linki var mı?


  Jean M. Auel – Mamut Avcıları kitabı için internette en fazlaca meydana getirilen aramalardan birisi de Mamut Avcıları PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan bir çok kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF’leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

  Kitabın Yazarı Jean M. Auel Kimdir?

  Jean Marie Auel (doğum 18 Şubat 1936, Chicago) yazar.

  Kitaplarında tarih öncesi çağları anlatmıştır, o zamandaki insanların yaşayış biçimlerini geleneklerini ve bu geleneklerinin günümüzdeki yansımalarını irdelemiştir. Kapsamlı emekleri dünya genelinde arkeologların ve antropologların saygısını kazanmıştır. Kitapları 20 dile çevrildi ve toplam 35 milyondan fazla sattı.

  5 kitabından oluşan Yeryüzü Evlatları serisini yazmıştır. Dizinin ilk kitabi olan Magara Ayısı Klanı piyasaya çıkmış olduğu 1980 yılından itibaren büyük başarılar kazanmıştır ve senelerce fazlaca satanlar listelerinde kaldı.


  Jean M. Auel Kitapları – Eserleri

  • Mağara Ayısı Klanı
  • Atlar Vadisi
  • Mamut Avcıları
  • Dönüş Yolu
  • Ayla
  • Taş Barınaklar


  Jean M. Auel Alıntıları – Sözleri

  • Çığlıkları birinin desteğe gelmesini dileyen sızlamalara dönüştü. Kimse gelmedi. Umarsızlık içinde ağlarken hıçkırıklara sarsıldı. (Mağara Ayısı Klanı)
  • Saçlarını istediği kadar örüp bağlayabilirdi, memnun etmesi gerektiği tek şahıs kendisiydi. (Atlar Vadisi)
  • O şekilde bir geçer süre ki
   Herkese yetişir , kendine geç kalırsın.. (Mağara Ayısı Klanı)
  • Klan geçmişten bağımsız bir gelecek düşünemiyor, yarın için seçenekler üretemiyordu. Tek bildikleri, tüm yaptıkları, daha ilkin yapılanların tekrarlanmasından ibaretti. (Mağara Ayısı Klanı)
  • Özür diliyerek yazıyorum cağımızın büyük yarası, Ilgimi çeken kısım. Günümüzde olan bitene bakılırsa fazlaca büyük münakaşa konusu. Sadece şu sözu söylemeden edemiceğim, adamın nereye gittiği değil, kiminle kalmış olduğu mühim der büyükler, vardır bir bildikleri. Bende bir kadınım kıskançlık ruhumuzda var fakat fedakarlıkta ikizi evlilikte bence. Evli olmayıp ahkâm kesmek ve yaşamadan yorum yapmakta zor. Erkek günahı düşünmüyorsa ve hissettirmiyorsa neyaparsa yapsın fikrimce şundan dolayı cevremden gördüğüm kadarıyla fena diye bosananlar iyisini bulamıyor tanık olduğum fazlaca var. Kitapta ki alıntı: Ask ile zevkler daha güzeldir fakat birini hakkaten fazlaca seviyorsa onun birkaç kez bir başkasıyla beraber olması neyi değiştirir. Birleşme birkaç dakika sürer. Bu bir yaşam mutluluktan daha mühim olabilir mi? Klan’da bile birleşme bir adamın gereksinimlerini gidermek içindir, adam bir başkası ile birlikte oldu diye bağ koparilmaz, değil mi Danug? Danug kahkaha attı, geçerli bir sebebi var ise hepimiz bağını koparmak ister. Ben bu şekilde bişey için bağlarımı kopartmam fakat dürüst olmak gerekirse eşimin bir tek benim olmasını yeğlerim. (Ayla)
  • Kimse gençken kaderiyle dünyaya gelen olmak istemez. Farklı olmak kolay değildir. Kimliğini yitirmek istemezsin. Ama ise yaramaz alınyazısı senin kaderindir. Hem hanım, hem adam özünü tek bir vücutta taşıyan biri için yeryüzünde ayrı bir yer yoktur. (Atlar Vadisi)
  • Klan halkının anıları cinsiyete bakılırsa belirleniyordu. Erkekler bitkiler ile alakalı temel bilgilere, bayanlar da avlanma usullerine gereksinim duymuyordu. Erkeklerin ve hanımefendilerin beyinleriyle ilgili farklılıklar, tabiat tarafınca ortaya konmuş, kültürle sağlamlaştırılmıştır. (Mağara Ayısı Klanı)

  YORUMLAR

  YORUM YAZ!

  Yorum Ekle  [

  İlgili Makaleler

  Başa dön tuşu
  izmir profilo servisi elf bar vozol
  deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri