Memur ve Personel Alımı

MEB yeni takvimine göre okulların ne zaman kapanacağını açıkladı! Okullar ara tatile giriyor: 9 gün yüz yüze eğitime ara veriliyor! İşte MEB yeni takvim tarihlerini açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca mekteplerde karşı karşıya ara verilecek. Ancak bu ara salgın yada rastgele bir niçin dolayı eğil MILLÎ EĞITIM BAKANLIĞI takvimine göre 1 7 günde bir ara dinlence olacak. Mektepler ara tatile girecek ve 1 7 günde bir karşı karşıya eğitme ara verilmiş olacak. Bu dinlence zamanı ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca paylaşıldı. 7 Şubat’ta ikinci dönem başladı ve ikinci dönem içinde karşı karşıya eğitime ne zaman ara verileceği merak mevzusu olmuştu.

9 GÜN KARŞI KARŞIYA EĞİTİME ARA VERİLİYOR

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri dinlence için geri sayıma resmen başlarken Bakanlık tarafınca bir izahat yapılmış oldu.
Alınan karara göre sömestr ve yaz tatilinden kısaltma yapılarak, öğrenciler için dönem ortasında ara dinlence ilave edildi ve 1 hafta karşı karşıya eğitime ara veriliyor. (*9*) ayında 9 gün ara dinlence yapılacak. Buna 2 günlük hafta sonu tatili de ilave edildiğinde 9 gün dinlence oluyor.

Mekteplerin açıldığı Şubat ayından itibaren mekteplerin yine ne zaman kapanacağı incelenmeye başlandı. Bakan Özer tarafınca bir izahat yapılmış oldu. Bakan Özer açıklamalarında karşı karşıya eğitime kesin bir halde devam edileceğini açıklandı.

MEKTEPLER NE ZAMAN KAPANACAK?

Tüm Türkiye’de nisan ayı içinde ara dinlence uygulanacak.
Öğrenciler 9 gün süresince dinlence meydana getirecek. Hafta sonu tatilleri ile bu zaman 9 güne çıkıyor. Bunun üstüne mektepler ne zaman kapanacak? Suali gündeme geldi. MILLÎ EĞITIM BAKANLIĞI yapmış olduğu açıklamasına göre mektepler 17 Haziran 2022tarihinde kapanacak. Bu halde y2021-2022 eğitim ve öğretim seneyi sonlanmış olacak.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri