Yaşam

Meyve kabuklarını atmayın. Hangi meyve kabuğu ne işe yarıyor?

Meyveler vitamin ve mineral açısından oldukça kıymetli besin kaynaklarından bir tanesidir. Harcanan meyveler bedene büyük oranda sağlık ambarlarken oluşabilecek hastalıklarında bununla beraber önüne geçmektedir. İçeriğinde bulunan vitamin ve mineraller yardımıyla bağışıklık sisteminin eforlu olmasını sağlamaktadır. Bazı meyveleri harcarken kabuğuyla harcanması icap ettiğini dile getiren uzmanlar, harca meyve kabuklarının da çöpe atılmaması gerektiği istikametinde açıklamalarda bulunmaktadırlar.
Çeşitlerine gore harcanan meyve sebzeler, değişik içerikleri yardımıyla pek oldukça hastalığa iyi kazançken, bağışıklık sistemimizi gözeterek oluşabilecek grip hastalıklarına karşı büyük bir duvar örmektedir. Meyve tüketimi yapılırken iki değişik fikir de olunmasına yol açan bir mevzu bulunmaktadır. Bir ekip düşünceye haiz olan insanoğlu meyveni kabuğuyla harcanması gerekildiği istikametinde bir düşünce korunurken, diğeri düşüncedeki insanoğlu da üretim esnasında meyvelerin maruz kaldıkları kimyevi maddeler dolayısıyla kabukların ceddilmesi gerektiği doğrultusundadır.
Aynı zamanda eve güzel bir koku katan portakal kabuğu, oluşabilecek rutubetlerin de bununla beraber önüne geçe etmenler içinde yer alır. Kış mevsiminde harcadığınız portakalların kabuklarını atmayıp bu halde değerlendirmeniz, oldukça daha sağlıklı olacaktır.

 • Bedene sağlamış olduğu vitaminler yardımıyla büyük bir şifa ambarı olan Avokado, içeriğindeki natürel yağ bileşenleri yardımıyla saça, cilde ve tırnaklara iyi kazançken, avokadonun kabuğu da cildi ıslatmaya  yarayan hoş bir natürel ıslatıcı deposudur.
  Bu uygulama tıkanmış gözeneklerin arınılmasına destekçi olurken, cildin daha parlak ve yumuşak olmasına destekçi olmaktadır. Muz kabuğunun bir diğer uygulanabileceği alan ise, muz kabuğunu dişlerinize sürerek, dişlerinizin natürel doğrultudan beyazlamasını sağlayabilirsiniz.
 • meyve kabuklarini atmayin hangi meyve kabugu ne ise yariyor 6227115a1f09e

  • Yemeklerin olmazsa olmaz eklentisi olan limon, hastalanılan dönemlerde kapsadığı C vitamini yardımıyla hastalıklardan kurtulmayı sağlarken, kabuğuyla da inatçı kirlerden kurtulmayı sağlıyor.
   Kesme tahtasında bulunan inatçı kirleri limonun kabuğuyla ovabilir oluşan kirlerden kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda bu kirleri çıkarmaya limon kabuğu kafi gelmiyorsa, karbonat ya da tuzdan yardım alabilirsiniz.
  • Hazımsızlığa ve mide acımasına içindeki bileşenler istikametinde iyi gelen elma, sıhhate şifa veren yiyeceklerden bir tanesi olurken, elmanın kabuğu da göz altında oluşan göz altı morluklarının iyileşmesine destekçi olmaktadır. Aynı zamanda mevsiminde aldığınız elmaların kabuklarını, evde kendiniz kurutarak sonrasında demlediğiniz nebat çaylarının içine ekleme yapabilirsiniz.
  • Hastalıklara karşı sanki bir savaşçı misyonu bakan narın, meydana getirilen pek oldukça araştırmaya gore şifa güzergahı en kuvvetli olan bölgesinin kabukları olduğu bulunmuştur.
   Bu usul yardımıyla kanserli hücrelerin yaradılışını manilerken, bağışıklık sistemininiz oldukça daha kuvvetli olmasını sağlayabilirsiniz.

  .

  İlgili Makaleler

  Başa dön tuşu
  izmir profilo servisi elf bar vozol
  deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri