Eğitim

Olağanüstü Olana Uyanmak – Ramtha Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Olağanüstü Olana Uyanmak – Ramtha Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Olağanüstü Olana Uyanmak kimin eseri? Olağanüstü Olana Uyanmak kitabının yazarı kimdir? Olağanüstü Olana Uyanmak konusu ve anafikri nedir? Olağanüstü Olana Uyanmak kitabı ne konu alıyor? Olağanüstü Olana Uyanmak PDF indirme linki var mı? Olağanüstü Olana Uyanmak kitabının yazarı Ramtha kimdir? İşte Olağanüstü Olana Uyanmak kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi…

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Ramtha

Yazar: J. Z. Knight

Çevirmen: Semra Ayanbaşı

Orijinal Adı: Awakening to the Extraordinary

Yayın Evi: Akaşa Yayın

İSBN: 9789756793978

Sayfa Sayısı: 256


Olağanüstü Olana Uyanmak Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Bu kitap, bu güne dek verdiği aydınlatıcı öğretilerle pek oldukca insanı uyandırmış ve yaşamlarını muhteşem bir halde değiştirmiş olan Ramtha’nın kendi kurduğu Aydınlanma Okulu’nda öğrencilerine son dönemde sunmuş olduğu oldukca mühim ve kadim bir bilgelik öğretisini içermektedir.

Binlerce senedir azca sayıda inisiyenin ulaşabildiği oldukca kıymetli bilgiler ve uygula-malar bu kitapta oldukca açık ve algı ettirici bir halde sunulmaktadır. Bu anlamda, elinizdeki kitap, okurun sunulan öğretiyi bizzat deneyimleyip doğrulamasını sağla-yabilecek eşi olmayan bir inisiyasyon kitabıdır.

“Bu mukaddes bir haritadır. Bu mukaddes bir Liste’dir. Bu, her büyük üstadın yalnız sonsuz bir yaşamı değil, tekâmül sürecinde gerçekleştirmek istediği arzularını teza-hür ettirmek için de kullanmış olduğu bir şeydir. Bu sebeple her üstat, yaşamının tüm potansiyellerinin her an var bulunduğunu ve arzu etmiş olduğu destansı kadere erişmek için bir haritasının olması icap ettiğini anlamış olur. Her gün o haritayı kullanmak üstadı bir vakit-çizgisine koyar ve onun istediği o şeyleri deneyimlemesini sağlar. Bir üstat Liste’ye yalnız deneyimlemeyi arzuladığı şeyi koyar.”

-Ramtha-

(Tanıtım Bülteninden)


Olağanüstü Olana Uyanmak Alıntıları – Sözleri

 • Tüm yargıladıklarınızı kucakladığınız, hor gördüklerinizi sevdiğiniz vakit ne olur?
  Kendi öğrenimleri için bu deneyimlerden geçen kişileri anlayabilir, onlara karşı hoşgörülü ve anlayışlı olabilir, kendi yaşam deneyimlerini yaşamalarına izin verebilirsiniz. İşte o vakit “ermiş” olmuş olursunuz, başka iyi mi ermiş olacağınızı sanıyorsunuz? Hayattan kaçarak, bir mağaraya ya da tapınağa kapanıp tütsü yakarak mı?
 • Egonuzla yaşadığınız vakit, yüce gücünüzü bölmüş olmuş olursunuz. Görünüşü kurtarmak, yapılması gerekenleri yapmak, doğru şeyleri söylemek, doğru halde yaşamak yüceliğinizin bir kısmını alır götürür. Bu gösterişleri koruyabilmek enerji ister, kısaca yaşam gücünüzü …
 • Başkalarında ayıpladığınız şeyler, kendiniz için kabul edemediğiniz şeylerdir. Eğer her türlü durumu yaşayıp onlarla barışık olsaydınız, o vakit onları kolayca anlamış olur, yargılamadan oldukları benzer biçimde severdiniz.
 • Acı sizin bilincinde olmanızı sağlamış olduğu için, bilincinde olduğunuzda değişirsiniz.
 • Tüm yarınlarınız bugünkü düşünceleriniz tarafınca tasarlanıyor, bu sebeple barındırdığınız her fikir – hangi duygusal amaçla olursa olsun, hayal ettiğiniz herşey- bedeninizde bir his yaratır ve bu his ruhunuza kaydolur. Ve bu his sonrasında sizin yaşam koşullarınızı hazırlar.
  Söylediğiniz her sözcüğün, gelecek günlerinizi yarattığını bilin.
 • Haz nedir? Haz engelsiz hareket özgürlüğüdür, yargısız ifade etme özgürlüğüdür, korku ve suçluluk duymaksızın var olma özgürlüğüdür. Haz, yaşamı kendi yaşam felsefenize gore yarattığınızı bilmektir, içinizden geldiği benzer biçimde davranma özgürlüğüdür, işte haz budur. Haz niçin en büyük var olma halidir? Bu sebeple kendinizi mutlu hissettiğiniz vakit Tanrıyla uyum içindesiniz anlamına gelir. Bu uyumda kıskançlığa, kızgınlığa, acımaya, nefrete ya da muharebeye yer yoktur. Mutlu ve haz dolu olduğunuz vakit insanlardan nefret etmek, onları suçlamak, onlara zarar vermek zor olsa gerek. Mutlu ve haz dolu olduğunuz vakit her şeyde Tanrıyı görür, her şeyi seversiniz.
 • Yaşamınızın bayağı olması için hiçbir niçin yoktur, fakat onun her gün değişmesi için her türlü niçin vardır.
 • Düşman dışarıda değil, içinizdedir, fakat kurtarıcınız da içinizdedir.
 • Kimse sizi fena bir duruma sokamaz. Siz kendi seçiminizle o duruma düşersiniz.
 • Bir çoğunuz, “Kaç günüm kaldı?” “Acaba bugün şunu yapsam mı?”, “Acaba bunu dün yapsam daha mı iyi olurdu?” “Acaba yeteri kadar para kazandım mı?” diye sorarsınız.
  Şu ·anda mevcud her şey, dünün yaratıcı gücünün eseridir; dün meydana gelen düşüncelerin, tutumların, isteklerin ve doğal tercihlerin… Her şey dünün yaratıcı gücünün eseridir! Gerçekleşen kaderiniz, sizin yarattığınız bir şeydir; iyi mi yaşadığınızın, neler meydana getirebildiğinizin, nerede olduğunuzun toplamıdır.


Olağanüstü Olana Uyanmak İncelemesi – Kişisel Yorumlar


Olağanüstü Olana Uyanmak PDF indirme linki var mı?


Ramtha – Olağanüstü Olana Uyanmak kitabı için internette en oldukca meydana getirilen aramalardan birisi de Olağanüstü Olana Uyanmak PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan bir çok kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF’leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Ramtha Kimdir?

Daha yüksek bir enerji boyutundan,daha üstün bir yaşam frekansından, 1978 yılından beri Amerikalı hanım yazar J.Z. Knight’in bedenini kanal olarak kullanarak insanlara data aktardığı iddia edilen varlık. Akaşa yayınlarının basmış olduğu seri kitapları vardır. Bu kitaplar konferanslardan kitaplaşmıştır. Kenidisini eski Hint inanışlarında geçen ram, ve dünyanın ilk fatihi olarak tanımlamaktadır. Sanırım en popüler kitabı Eşruhlar* dır. Kitabı “hayatınızın hanımını ya da erkeğini bulmanın kısa yolları ” şeklinde anlayıp atlayan kitle yardımıyla iyi satış yapmış oldu… Kitap bu açıdan bakınca aslen ziyadesiyle keyifli bu sebeple kitapta Ramtha’ nın dinleyicilere fizik,kimya,evren oluşum,ışık,spektrum, hücresel ruh belleği, tanrı ,fert,yaratıcılık,tekamül benzer biçimde kavramlardan bahsederken aniden konuşmasını kesip “doğal sizin hiçbir şey umrunuzda değil, hadi eş ruhlarımızı bulup bir an ilkin yatağa atalım derdindesiniz…” söylediği bir bölüm vardır. sırasıyla asi, barbar ,savaşçı, rüzgar ve son olarak da tanrının kendisine dönüştüğünü iddia eden Ramtha*, Atlantis’in varlığının kati bulunduğunu bu sebeple kendisinin oralı bulunduğunu söyler.


Ramtha Kitapları – Eserleri

 • Ramtha – Eşruhlar
 • Ruhumuzun Bilgelik Yolculuğu
 • Olağanüstü Olana Uyanmak
 • Beyaz Kitap
 • Üstadı Tanımlamak : Aydınlığa ve Ölümsüzlüğe Giden Yol
 • Doğumun ve Ölümün Gizemi
 • Realiteyi Yaratma Rehberi
 • Sihirli Kitap
 • UFO’lar ve Realitenin Doğası
 • Tiranların Son Valsi
 • Beyin Realitenin ve Yüce Bir Hayatın Yaratıcısı
 • Gelecek Günler
 • İnsanlık Tarihi Birinci Kısım İnsan Uygarlığı Kökenler ve Tekamül
 • İnsanlık Tarihi İkinci Kısım
 • Uyanmak- Bir Üstadın Dönüşüm Yaratan Rüyasının Öyküsü


Ramtha Alıntıları – Sözleri

 • Kelimelerin yetersiz kalmış olduğu yerdeyim..
  Kanadında ateşle uçan kuşlara
  Kim anlatacak meydana getirilen zalimliği ? (Beyaz Kitap)
 • Duygularınıza daha büyük olmanız,fikir biçimlerinden hakkaten formsuz olmanız gerekir. (Beyin Realitenin ve Yüce Bir Hayatın Yaratıcısı)
 • Yaşamınızın bayağı olması için hiçbir niçin yoktur, fakat onun her gün değişmesi için her türlü niçin vardır. (Olağanüstü Olana Uyanmak)
 • Sizi mutlu etmeyen herhangi bir şey, gücünüzü teslim ettiğiniz bir şeydir. (Ramtha – Eşruhlar)
 • “Bir düşünce zihninize daha uzun süre başat olduğunda, siz o fikri özlemle düşünüp durduğunuzda, içinizdeki Tanrı onu sizin için mucizevî bir halde tezahür ettirecektir.” (Beyin Realitenin ve Yüce Bir Hayatın Yaratıcısı)
 • Tanrı için en büyük kutlama sizin olabileceğiniz her şey olmanızdır ve sizi temin ederim ki uygarlık hemen hemen insan kapasitesinin sınırlarına erişememiştir. Herhangi bir insanoğlunun, kaynaklandığı köklerden daha büyük olmak için savaşım eden, insan doğasına karşı koyup yaşam serüvenini ve değişimi şiddetle arzu eden bir kişiyi eleştirmesi doğaldır. Ama siz varlığınıza organik gelen şeyden asla utanmayın. (Uyanmak- Bir Üstadın Dönüşüm Yaratan Rüyasının Öyküsü)
 • Aranızdan kaçınız, hayatınızdaki zorbalardan kurtulmak istememenizin sebeplerinden birinin, aslen sizin en büyük ceberrüt olmanız ve onları suçlamak için kullanmanız bulunduğunu kabul etmeye gönüllüdür? İtiraf ruh için iyidir. Ben sizi tanıyorum. Sizin de kendinizi tanıdığınız gün oldukca mutlu olacağım. (İnsanlık Tarihi İkinci Kısım)
 • Ramtha’nın düşüncesine gore, fizyolojik gövde ve maddesel dünya gerçek dünyanın bir veçhesidir. Aslında, onlar şuur ve enerji tarafınca oluşturulan gerçek dünyanın ürünü ve sonucudur. (Doğumun ve Ölümün Gizemi)
 • İnsanı yargılayan gene insandır, Tanrı değil. Ve insan, kardeşlerinin ifade özgürlüğünü ellerinden almak için, yaratıcılığını kullanarak iyi-fena dengesini buluş etti.
  Başkasına her ne yargı ya da sınırlama koyarsan, kendi bilincinde bir yasa haline gelir ve bu yasayla sen kendini sınırlamış ve yargılamış olursun. (Üstadı Tanımlamak : Aydınlığa ve Ölümsüzlüğe Giden Yol)
 • Gerçek ölmez, fakat aldatma, ikiyüzlülük, yalanlar ve insanoğlunun en büyük kabiliyetini yaşayamaması çürüme ve ölümdür. Bu yüzden sıhhat sizin ne yediğiniz değildir. Güzellik sizin iyi mi göründüğünüz değildir. O sizin ne olduğunuzdur. Bana bakın. Ben bu bedenden (JZ Knight) oldukca daha uzun boyluyum ve değişik bir deri rengine sahibim. Ama bir çoğunuz beni görmeden seversiniz. Ben, tıpkı Öz’ün fizyolojik dünyayı bir arada tutan görünmez kuvvet olması benzer biçimde, güzelliğin de görünmez bulunduğunu kanıtladım. (İnsanlık Tarihi İkinci Kısım)
 • Olmak, sonsuzluğa bakmış olduğunuzda, sizinle sonsuzluk içinde hiçbir ayrılığın olmamasıdır. (UFO’lar ve Realitenin Doğası)
 • Ben yürekli bir adamı tanırım. Yapmam ihtiyaç duyulan tek şey ona bakmaktır ve onda cesareti oluşturan o niteliği görebilirim.
  Cesaret büyük, fena ve gözüpek olmakla ilgili değildir. Cesaret, insanoğlunun kendisini ve yaşamın her alanındaki performansı­nı zayıf düşüren kanserli düşünceyi kesip atma gücüyle, o kusursuz güçle ilgilidir. Bu hem güç, hem de cesarettir.
  Ben bir hanıma baktığımda, onun kalbinde içten bir sevgi ve şefkatin olup olmadığını söyleyebilirim, bu sebeple içten sevgi ve şefkat Tanrı’nın yaşamın hırsızı değil, besleyicisi; sevginin yok edicisi değil, vericisi olan tanrıça olarak tam temsilidir ve bir hanımda Tanrı’nın en tatlı çiçeğini buluruz. Ben bir hanıma baktığımda o sevginin onda olup olmadığını söyleyebilirim. Bir hanımı güzel kılan şey onun cildi, gözleri, gençliği değildir. Bir hanımı güzel kılan şey, onun son aşama kesin bir halde sevme ve koşulsuz sevme kapasitesidir. (Doğumun ve Ölümün Gizemi)
 • Acı sizin bilincinde olmanızı sağlamış olduğu için, bilincinde olduğunuzda değişirsiniz. (Olağanüstü Olana Uyanmak)
 • Bir varlığı iyi mi tanıyabileceğinizi biliyor musunuz? Onun ne okuduğuna bakın. Ne izlediğine bakın. Duvarlarına ne astığına, çekmecelerine ne koyduğuna bakın.
  Bunlar size, onun ruhunun nerede bulunduğunu ve onun neyle beslendiği mevzusunda her şeyi söyleyecektir. (Ramtha – Eşruhlar)
 • Eğer hanımefendiler erkeklerle eşitliklerini yitirmeselerdi, bu düşüşü yaşamasalardı, size anlattığım hiçbir şey var olmazdı ve süper-şuur, kısaca aden alemi bu katta uzun vakit ilkin oluşturulmuş olurdu. (İnsanlık Tarihi İkinci Kısım)
 • “…bazı insanoğlu hayatta kaldılar. Bu sebeple tabiat ona uyum sağlayanı, onunla uyum içine gireni korur. Doğa onunla uyum içinde olmayanı korumaz…” (İnsanlık Tarihi Birinci Kısım İnsan Uygarlığı Kökenler ve Tekamül)
 • kendinizde muhteşem bir şifa gerçekleştirememiş olmanıza ne dersiniz? Bu sebeple bunu yapabileceğinize inanmıyorsunuz; gizli saklı güdünüz odur. Onu yapabileceğinize inanmadığınızda, onu yapabileceğinize güvenmezsiniz. Bir başka deyişle, sizin kendi içinde bölünmüş bir eviniz vardır. Siz olağanüstü olanı gerçekleştirme fırsatına sahipsiniz, fakat ona inanmamaya karar vermişsiniz ve o karar beyninize kaydolmuş. Bu yüzden siz Mavi Beden Şifası* çalışmasına güvenemezsiniz, bu sebeple o sizin hareket tarzınız değildir. Anlıyor musunuz? Peki, bu mevzuda ne yapabilirsiniz? Eh, emek verme budur. Kendi kendinize demelisiniz ki: “Eğer ben Alan-çalışmasında kartımı gözlerim kapalı olarak bulabildiysem, o vakit onun için bir kabullenme haline sahibim. Eğer kendimde muhteşem bir şifa gerçekleştiremiyorsam, o vakit onun için bir kabullenme haline haiz değilim. Neden?” Bu sebebi bulmak için gizli saklı güdünüzü ortaya çıkarıp ona bakmalısınız. Siz, “Ben bu güdüyü Vecit Katında mı edindim?” diye sorabilirsiniz. Evet. Neden mi? Belki siz iyileşmemek için o güdüyü oluşturdunuz. Belki ıstırap çekmek için onu oluşturdunuz. Belki ıstırap çekmeye ihtiyacınız var. Belki siz tüm yaşam plılnınızı bunun üstüne kurdunuz. Bu sebeple hiçbir şey başınıza tesadüfen gelmez; her şey tasarlanmıştır ve maksatlıdır. Tüm olağan fikir maksatlıdır. (Doğumun ve Ölümün Gizemi)
 • Oldukca gür kaşları olduğundan onun nereye baktığını asla goremezdim (Realiteyi Yaratma Rehberi)
 • Yarın kesinlikle gelecektir, o denli oldukca işiniz var ki yarın gelmek zorundadır. Yarınlar bugünkü duygusal eğilimlerinize gore şekillenecektir. İdrakinizi genişletirseniz, kaderiniz de ona gore genişleyecektir. Eğer tercih yapmayı yürürlüğe koyarsanız, her an fikrinizi değiştirebilirsiniz, dolayısıyla kaderinizi de. (Tiranların Son Valsi)
 • Bu sebeple siz daima kolay şeyleri kabul eder ve zor olanları ertelersiniz. Böylece orada ya da burada gizlenmiş bekleyen şey bilinmeyen değil, sizin ilgilenmeyi ertelediğiniz şeydir, bu yüzden o mevzuda birazcık huzursuz olmuş olursunuz. (Uyanmak- Bir Üstadın Dönüşüm Yaratan Rüyasının Öyküsü)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle[

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
toptan çakmak
ataşehir escort pendik escort bonus veren siteler deneme bonusu veren siteler