Coin Yorum

PrimeXBT incelemesi: Kullanışlı arayüz, güçlü performans ve yüksek likidite

Kripto paralar ile kaldıraçlı işlem yapma imkanı sunan PrimeXBT, hemen hemen 2019’un başlarında faaliyete geçmiş olmasına rağmen adından sık sık söz ettirmeyi başarıyor.

Bu yazıda, arayüzü ve yüksek performanslı işlem motoruyla dikkat çeken borsanın bir incelemesine yer vereceğiz.

PrimeXBT, resmi olarak Seyşeller’de kayıtlı. Aynı ülkede kayıtlı değişik kripto para borsaları da var. Yani, PrimeXBT’de hesap açmak için herhangi bir kişisel data gerekmiyor. Dahası platform, kripto paraların saklanması için oldukça seviyeli, sanayi düzeyinde önder bir güvenlik sistemi sunmuş olduğu iddiasında. Bunların yanı sıra 100 kata kadar kaldıraç kullanabilmek mümkün.

Arayüze bakış

PrimeXBT’nin en oldukça öne çıkan özelliklerinin başlangıcında kullanışlı arayüzü geliyor. Borsa, öteki platformlara pek benzemeyen kullanımı kolay bir arayüz sunuyor. özelliklerle öbürlerinden belirgin şekilde ayrılıyor.
primexbt incelemesi kullanisli arayuz guclu performans ve yuksek likidite
primexbt incelemesi kullanisli arayuz guclu performans ve yuksek likidite 624cf68c0f6a8

Yüksek likidite

PrimeXBT, hacim anlamında problem yaratmayacak bir borsa izlenimi veriyor. Bildirilen son verilere bakılırsa, borsada geride kalan 24 saat içinde ortalama 500 milyon dolarlık işlem gerçekleştirilmiş görünüyor. Bu, bir kullanıcının 100 dolarla 10,000 dolarlık işlem yapabileceği anlamına geliyor. Ancak kaldıraç oranı büyüdükçe riskin de o oranda arttığını unutmamak gerekiyor. Kaldıraçlı işlemler, yüksek oranda kâr vadettiği şeklinde çömez ellerde bir kumara dönüşme ihtimali de barındırıyor.

PrimeXBT‘nin web sitesinden alınan aşağıdaki görsel, kaldıraçsız, 20 kat kaldıraçlı, 50 kat kaldıraçlı ve 100 kat kaldıraçlı işlemlerin potansiyel kâr durumlarını gösteriyor.

primexbt incelemesi kullanisli arayuz guclu performans ve yuksek likidite 624cf68f61eef

İşlem çiftleri

PrimeXBT’de de şu anda işlem yapılabilir olan 40’a yakın çift var. Bu kripto paraların yanı sıra GBP, USD, CHF, JPY, AUD, EUR, CAD şeklinde çeşitli dövizler ve gümüş ile altında işlem olanağı veriliyor. Dahası SP500, UK100 ve NASDAQ CFD’lerinde alım satım yapılabiliyor.

İşlem ücretleri

Borsa, işlem ücretleri açısından rekabetçi. Son bilgilere bakılırsa, piyasa yapıcı yada piyasa alıcı fark etmeksizin tüm kullanıcılar için kripto para işlem tutarı yüzde 0.05 düzeyinde. Ek olarak 1 BTC başına gecelik 8 dolar borçlanma maliyeti var. En düşük komut büyüklüğü, 0.01 BTC, 0.01 ETH, 0.01 LTC, 1 XRP ve 1 EOS olmak zorunda. Bilhassa BTC için işlem limitinin yüksek bulunduğunu söylemek gerekiyor.

İşlem limitlerinin tam bir listesini şu adreste bulabilirsiniz.

Desteklenen dil ve ülkeler

Platform, yasalar gereği ABD’lilere açık değil. Ayrıca Kanada’nın Quebec eyaleti, Cezayir, Ekvador, Etiyopya, Küba, Kırım, İran, Suriye, Kuzey Kore ve Sudan’dan erişilemiyor. Türkiye’de ise kullanılabiliyor ve desteklenen diller içinde Türkçe de bulunuyor.

Alan kişi desteği ve şeffaflık

7/24 alan kişi hizmeti desteği sunan ve müşterilerinin sorularına anında cevap alabildiklerini ileri devam eden Prime XBT, şeffaflık mevzusunda birazcık tamamlanmamış kalıyor. Bu testte B notu alan borsa, kripto para borsalarının yüzde 90’ından daha iyi durumda.

Referans programı

Şirket ek olarak dört değişik kademeli bir referans programı sunuyor. Bu kademeli program, yalnız direkt yönlendirilen kişilerden değil, hem de sizin yönlendirdiğiniz kişilerin yönlendirdiklerinin ödedikleri işlem ücretlerinden de komisyon kazanabileceğiniz anlamına geliyor. Bu sayede yüzde 50’ye kadar kazanç oranı mümkün olabiliyor.

PrimeXBT’ye göz atmak ve işlem yapmak için tıklayın

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz. Her yatırım sonucu kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından görevli tutulamaz.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu