Televizyon

Rasim Öztekin kimdir? Ne zaman ve neden hayatını kaybetti? Rasim Öztekin filmleri nelerdir?

Rasim Öztekin 8 Mart 2021’de kaldırıldığı İstanbul Hekim Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Sağlık Kurumu’nde hayatını yitirdi. Akılda oyuncu vefat yıl dönümünde internette günün en fazla incelenen adları içinde bulunuyor. Peki Rasim Öztekin kimdir? Ne zaman ve neden yaşamını yitirdi? Rasim Öztekin filmleri nedir? Rasim Öztekin’in yaşamı, yaşam öyküsü ve oyunculuk kariyerine ilişik ayrıntıları sizler için derledik.

RASİM ÖZTEKİN KİMDİR?

Rasim Öztekin, 1959 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi.
İstanbul Üniversitesi Bağlantı Fakültesi Basın Yayın Yüksek Mektebi’nda tahsil bakan Rasim Öztekin mezun olduktan sonrasında oyunculuğa 1977 senesinde Kadıköy Millet Eğitim, İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Nöbetçi Tiyatro’ da çömez çalışmalarla başladı.

1980 senesinin Kasım ayında Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular topluluğunda ustalaşmış tiyatro sanatçılığına başladı. 1980-1992 seneleri içinde Şahları da Bir Yerinizi Incitirler, Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı, İçinden Tramvay Geçen Şarkı, İstanbul’u Satıyorum, başta olmak suretiyle Orta oyuncular Tiyatrosu’nun tüm oyunlarında rol aldı.

1992 – 1995 seneleri içinde televizyonlarda sırasıyla “Müzikomedi” (Nükhet Duru ve Demet Akbağ’la beraber), “Mega Show” (Hülya Avşar-İbrahim Tatlıses-Demet Akbağ’la beraber) şov programları yapmış oldu.
1995’te Ortaoyuncular Tiyatrosu ile Ablavutlara Hoş Gelen Televizyon Dizileri, Oldukca Garip Soruşturma ve Fişne Bahçesi benzer biçimde pek oldukça prodüksiyonda yer aldı.

Bir Günlük Aşk Öyküsü, 72. Koğuş, Arabesk, Tersine Dünya, Passion Du Turca, Pardon ve Talih Kapıyı Çalınca adlı filmlerde oynadı. Köşedönücü, Azıcık Düş, Azıcık Gülüş, Çarpığıyla Doğrusuyla, Bir Yaz Gecesi Cümbüşü, Boş dolaşan ve Kalfası, Başka İstanbul Yok ve Yeni Hayat adlı tv yapımlarında rol aldı.

Tiyatronun yanı sıra, beyazperde ve dizi filmlerde de rol alan Rasim Öztekin, TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU’ye program metin yazarlığı ve bir dönem (1998-2002 seneleri içinde) Akşam gazetesinde ve 2004 senesinde Star gazetesinde köşe yazarlığı yapmış oldu.

2005 te tekrardan Gani Müjde’ nin yazdığı Mehmet Ergen’ in sahnelediği “Yıldızların Altında” müzikalinde, Beyazıt Öztürk ve Candan Erçetin‘ le başrolü paylaştı.

2009 un ocak ayında “Boş dolaşan ve Kalfası” adlı oyununu oynarken kalbi hasta oldu.
Rasim Öztekin’in ilk evliliğinden 1987 doğumlu Pelin Öztekin isminde bir kızı var. Pelin Öztekin, BKM Mutfak oyuncularından biridir.

2014 senesinde Müfit Can Saçıntı’nın rejisörlüğünü yapmış olduğu, senaristliğini Birol Itimat’in değindiği “mandira-feylesofu” adlı filmimizde başrollerinde Müfit Can Saçıntı, Rasim Öztekin, Begüm Öner, Kemal Kuruçay, Eser Eyüboğlu, ve Ayda Aksel paylaştı.

2016 senesinde Dümbüllü Hasan Efendi’nin kavuğu, Ferhan Şensoy tarafınca kendisine devredildi.

RASİM ÖZTEKİN NE ZAMAN VE NEDEN YAŞAMINI KAYBETTİ?

Rasim Öztekin’e 2004 senesinde kalp yetmezliği tanısı kondu.
Yoğun bakıma alınan Öztekin, o gün öğleden sonraki saatlerinde rehabilitasyon bakmış olduğu sıhhat kurumunda 62 yaşlarında yaşamını yitirdi.

Daha Fazla Haberler için Takip Edin…
Direkte iddialı stiliyle poz verdi! Seda Sayan…
Yakışıklı oyuncuyla sarmaş dolaş poz! 'Asuman elden gidiyor'Yakışıklı oyuncuyla sarmaş gez poz! ‘Asuman elden gidiyor’
Tüm vücudunu koli bandıyla bantlattı! Tüm bedenini paket bandıyla bantlattı!

kamupersonel.org

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri