Eğitim

Antik Yunan ve Roma Hikayeleri – Emilie Kip Baker Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Antik Yunan ve Roma Hikayeleri – Emilie Kip Baker Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Antik Yunan ve Roma Hikayeleri kimin eseri? Antik Yunan ve Roma Hikayeleri kitabının yazarı kimdir? Antik Yunan ve Roma Hikayeleri konusu ve anafikri nedir? Antik Yunan ve Roma Hikayeleri kitabı ne konu alıyor? Antik Yunan ve Roma Hikayeleri PDF indirme linki var mı? Antik Yunan ve Roma Hikayeleri kitabının yazarı Emilie Kip Baker kimdir? İşte Antik Yunan ve Roma Hikayeleri kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi…

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Emilie Kip Baker

Çevirmen: Onur Aydın

Orijinal Adı: Stories of Old Greece and Rome

Yayın Evi: Altın Bilek Yayınları

İSBN: 9786055831790

Sayfa Sayısı: 346


Antik Yunan ve Roma Hikayeleri Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

“İnsanoğlunun dünyadaki ilk günlerinde, her şeyin güzel ve yeni olduğu zamanlarda hiçbir yerde ne hastalık, ne acı, ne de üzüntü vardı. İnsanlar uzun ve erdemli yaşamlar sürerlerdi; her yerde dünyada benzeri görülmemiş bir mutluluk yargı sürüyordu.”

Bu kitap Emilie Kip Baker’in titiz emek harcamaları sonucu hazırladığı, Antik Yunan ve Roma dönemlerine ilişkin pek bir çok iyi malum fakat bir kısmı da azca malum fakat devamlı atıfta bulunulan öykülerden oluşan bir derleme kitabıdır. Baker, Pandora’dan Afrodit’e; Apollon’dan Hades’e; Zeus’tan Herkül’e, Tanrılarla insanların bir arada yaşamış olduğu süreci idrak etmek için oldukça iyi ve yetkin bir kaynak sunuyor okuruna. Bu öykülerin büyük bir kısmı çağdaş edebiyatı da çağdaş kültürü de etkilemiştir. Bu nedenle de okunmayı hak etmektedirler.

(Tanıtım Bülteninden)


Antik Yunan ve Roma Hikayeleri Alıntıları – Sözleri

 • “Aşk, tutku olmadan büyüyemez.”
 • “Akıl hazır değilse göz görmez”
 • Kötülükler dünyaya yerleşmişlerdi ve sonsuza kadar, dünya var olduğu sürece burada kalacaklardı.
 • “Akıl hazır değilse, göz göremez.”
 • Işığım ben; ah, gece olsaydım! Ne ki ışıkla kuşatılmış olmaktır benim yalnızlığım.
 • Ruh gerçek mutluluğu bulmak için daima aşk ile yaşamalıdır.
 • “Herakles, Khiron’un tarafındaki eğitimini tamamlayınca, maceraları ardında yollara koyuldu. Henüz oldukça yol almamıştı ki yolculuğunda ona kılavuzluk etmeyi arzulayan iki güzel hanımla karşılaştı. Kakia (Günah) eğer kendisini izlerse aşk ve servet kazanarak rahat bir yaşam süreceğini söylemiş oldu; Arete (Erdem) ise güçlük, sefalet ve tükenmez eziyetler pahasına kazanılmış bir onur vaat etti.”
 • Dünyanın bahçeleri tekrar asla insanoğlunun rahatlık bulmayı umut edebileceği bir yer olmayacaktı. Kötülükler artık dünyaya yerleşmişlerdi ve sonsuza kadar,dünya var olduğu sürece burada kalacaklardı.
 • Uyku, her şeyin dinlencesi, hiçbir endişenin yaklaşamadığı tanrıların en narini, günün meşgaleleriyle yorulan insanların yüreğini ferahlatan ve işleri için gereksinim duydukları gücü iade eden iç rahatlığıdır.


Antik Yunan ve Roma Hikayeleri İncelemesi – Kişisel Yorumlar

Eros’un okunu, Pandora’nın kutusunu, Hades’in yeraltı dünyasını çocukken bir halde bir yerlerden duyduk. Fakat çoğumuz bunların Antik Yunan ve Roma hikayelerinin başkarakterleri bulunduğunu hatta bir ihtimal Antik Yunan’da Tanrı sıfatıyla yer aldıklarını bilmiyorduk. İşte bu kitap kulak aşinalığımız olan Yunan Tanrılarını ve Yunan uygarlığının efsanelerini okuyucularına sunuyor. Mitolojiye ilgisi olan her insanın hoşuna gideceğinden inanırım. (Merve Bozkurt)

Antik Yunan ve Roma Hikayeleri kitabı yunan mitolojisine başlamış olacak olan okurlar için çok önemli bir kitap durumunda…Ben mitolojiye İlyada ile başlamıştım ve okurken ciddi anlamda zorlanmıştım. Antik Yunan ve Roma Hikayeleri okurken keşke ilk bu kitabından başlasaydım dedim. Kitabı okurken zevk alacağınızdan inanırım… Kitap size kainatın oluşumundan erdeme,aşktan kıskançlığa,kibirden ahlaka kadar birçok mevzuya ele alan öyküler sunacaktır.Artık örümceğe, defne ağacına,kurbağaya,nilüfere farkı gözle bakıp,gökyüzündeki yıldız kümelerinin hikayelerini bileceksiniz… (Tuba Aksu)

Sonıç: Mitolojik hikayeler sevmiyorum.: Daha ilkin mitolojiyle asla ilgilenmemiş, asla mitoloji bilmiyorum diyenin bile bilmiş olduğu kadar bir bilgiyle haiz birisi olarak ‘Bir de mitolojik bir şeyler okuyayım, bakalım nasılmış¿’ düşüncesiyle okuduğumu belirteyim ilk olarak.
Hikayeler oldukça kısa bir halde anlatılmış, bazı kısımları can sıkan olmakla beraber genel olarak yüzeysel bir informasyon edineyim, hoş süre geçireyim, çoluğuma çocuğuma bir öykü okuyayım düşüncesinde olanlara hitap edeceği kanısındayım. Bunaltan dememin sebebi de oldukça fazla tanrı var ve ilk kez okuyan benim şeklinde birisi için kafa karıştırıcı olabiliyor. Tabi bunda hikayelerin fazlasıyla sıkıştırılmış olmasının da tesiri büyük, içinde anlatılan hikayeyle ilgili Odessa şeklinde kitaplardan alıntılar da mevcut. Detaylı hikayeler okumak isteyenlerin tercih etmesi ihtiyaç duyulan bir kitap değil, o mevzuda tavsiyede bulunacak yetkinlikte değilim fakat bildiğime göre yazar/i1047 tercih edilebilir.
Kitaptaki hikayeleri, adını duyduğum tanrılarla ilgili olanlarının daha çok ilgimi çektiğini belirteyim, hatta bazılarında vaktiyle yayınlanmış bazı mitolojik film ve dizilerden anımsadım, bu kısımlar beni onları izlediğim zamanlara götürmüş olduğu için ek olarak hoşuma gitti fakat bu kadar.
Neticede bu kitapla beraber şunu fark ettim ki; mitoloji benim ilgimi çekmiyor. (Murat)


Antik Yunan ve Roma Hikayeleri PDF indirme linki var mı?


Emilie Kip Baker – Antik Yunan ve Roma Hikayeleri kitabı için internette en oldukça meydana getirilen aramalardan birisi de Antik Yunan ve Roma Hikayeleri PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan bir çok kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF’leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Emilie Kip Baker Kimdir?


Emilie Kip Baker Kitapları – Eserleri

 • Antik Yunan ve Roma Hikayeleri


Emilie Kip Baker Alıntıları – Sözleri

 • “Herakles, Khiron’un tarafındaki eğitimini tamamlayınca, maceraları ardında yollara koyuldu. Henüz oldukça yol almamıştı ki yolculuğunda ona kılavuzluk etmeyi arzulayan iki güzel hanımla karşılaştı. Kakia (Günah) eğer kendisini izlerse aşk ve servet kazanarak rahat bir yaşam süreceğini söylemiş oldu; Arete (Erdem) ise güçlük, sefalet ve tükenmez eziyetler pahasına kazanılmış bir onur vaat etti.” (Antik Yunan ve Roma Hikayeleri)
 • “Akıl hazır değilse, göz göremez.” (Antik Yunan ve Roma Hikayeleri)
 • Dünyanın bahçeleri tekrar asla insanoğlunun rahatlık bulmayı umut edebileceği bir yer olmayacaktı. Kötülükler artık dünyaya yerleşmişlerdi ve sonsuza kadar,dünya var olduğu sürece burada kalacaklardı. (Antik Yunan ve Roma Hikayeleri)
 • Işığım ben; ah, gece olsaydım! Ne ki ışıkla kuşatılmış olmaktır benim yalnızlığım. (Antik Yunan ve Roma Hikayeleri)
 • Kötülükler dünyaya yerleşmişlerdi ve sonsuza kadar, dünya var olduğu sürece burada kalacaklardı. (Antik Yunan ve Roma Hikayeleri)
 • Ruh gerçek mutluluğu bulmak için daima aşk ile yaşamalıdır. (Antik Yunan ve Roma Hikayeleri)
 • Uyku, her şeyin dinlencesi, hiçbir endişenin yaklaşamadığı tanrıların en narini, günün meşgaleleriyle yorulan insanların yüreğini ferahlatan ve işleri için gereksinim duydukları gücü iade eden iç rahatlığıdır. (Antik Yunan ve Roma Hikayeleri)
 • “Aşk, tutku olmadan büyüyemez.” (Antik Yunan ve Roma Hikayeleri)
 • “Akıl hazır değilse göz görmez” (Antik Yunan ve Roma Hikayeleri)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle[

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
düşmeyen takipçi satın al tiktok takipçi satın al Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
viagra meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri