Eğitim

Bir Sosyopatın İtirafları – M. E. Thomas Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Bir Sosyopatın İtirafları – M. E. Thomas Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Bir Sosyopatın İtirafları kimin eseri? Bir Sosyopatın İtirafları kitabının yazarı kimdir? Bir Sosyopatın İtirafları konusu ve anafikri nedir? Bir Sosyopatın İtirafları kitabı ne konu alıyor? Bir Sosyopatın İtirafları PDF indirme linki var mı? Bir Sosyopatın İtirafları kitabının yazarı M. E. Thomas kimdir? İşte Bir Sosyopatın İtirafları kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi…

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: M. E. Thomas

Çevirmen: Ekin Duru

Orijinal Adı: Confessions of a Sociopath

Yayın Evi: Say Yayınları

İSBN: 9786050203431

Sayfa Sayısı: 296


Bir Sosyopatın İtirafları Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Onlar otobüste, trende, vapurda derhal yanınızda oturuyorlar, sizinle aynı kaldırımda yürüyorlar, aynı marketten alışveriş yapıyorlar. Onlar sizin komşularınız, iş arkadaşlarınız ve kim bilir en yakınlarınız; aileniz…

Onlar, risk almanın anlam ifade etmeyen olduğu noktada en büyük riski almaktan kaçınmayan, asla pişmanlık duymayan, çekinmeden yalan söyleyebilen, başkalarının hak ve özgürlüklerini kolayca görmezden gelebilen kişiler.

Onlar, psikologların “antisosyal kişilik bozukluğu” söylediği, bilimsel literatürde ise “başkalarının haklarını ısrarla görmezden gelme ve ihlal etme” olarak tanımlanan bir rahatsızlığa haiz, her gün karşılaştığınız fakat göremediğiniz insanoğlu; şu demek oluyor ki sosyopatlar!

Bir Sosyopatın İtirafları, sizi bir sosyopatın zihninde yolculuğa çıkararak onun hayata dair tüm fikir akışını yakından izlemenizi sağlayacak, size “normal” teriminin ne işe yaradığını sorgulatacak bir kitap.

”Sürükleyici ve mühim bir kitap… Açığa vuran… Eğlence treninde unutulmaz bir seyahat…”

– New York Times


Bir Sosyopatın İtirafları Alıntıları – Sözleri

 • Elimden geldiği kadar dünyayı anlamaya çalışıyorum fakat bir türlü kendimi anlayamıyorum. Aklımın almadığı tek şey bu. Yaptıklarım, yapmadıklarım, alışkanlıklarım, eğilimlerim vb. hakkında tüm gerçekleri dile getirebiliyorum fakat kendimle ilgili bir düşünce edinmek, kandırmaca ve dağınık düşüncelerden oluşan bir mayın tarlasında yürümeye benziyor.
 • “Psikopat emarelerine bir göz atarsanız bunların siyasetçilerde ve girişimcilerde gözlenen özelliklerin başka bir şekli bulunduğunu fark edersiniz.”
 • Eger bir kurala karsi gelmeyi ve bunun sonuclarina
  katlanmayi göze aliyorsam bu seçimi yapmama
  kimse karismamali !
 • “Haydi, söyle bana, sen iyi bir yaratık mısın yoksa kötü mü ?”
  Yaratık yanıtlar: “Ben insanım.”
  “Nasıl bir insansın?”
  “Beni nasıl görüyorsan öyle…”
 • “İnsanları mahvettiğimi ya da birilerini geri dönüşü olmayacak halde baştan çıkardığımı hayal etmekten zevk alıyorum.Yaptıklarımı kendimi ön plana çıkarmak olarak açıklıyorum.Gerçeği aklımda uzun uzun evirip çeviriyor böylece onu olduğundan fazlaca daha akılcı ve kuvvetli hale getiriyorum.
  ( Sosyopatlar depresyona karşı son aşama dirençlidir; kendimize ne kadar çekici,akıllı ve kurnaz olduğumuz hakkında mükemmel öyküler anlatma ve buna inanma kabiliyetimiz bu hususta fazlaca destek sunar.) Tek utanç yada sorun duyabileceğim durum,oynadığım oyunda yenilmektir.Birilerine bir oyun düzenleyip onları yanıltabildiğim ya da zor duruma düşürebildiğimde hakkımda fena şeyler düşünmelerinden asla sorun duymam. Normal insanların duyguları vardır,benim ise yok. “
 • Itimatı başkalarında aramak yerine kendime güvenmeyi öğrendim.
 • Yaşamımda çektiğim maddi sıkıntılardan ziyade babamın duygusal ve etik ikiyüzlülüğü bana tartışılmaz gerçeklerin haricinde hiçbir duyguya, hiçbir şeye güvenmemeyi öğretti.
 • Kırılacak bir kalbim yoksa kalbim iyi mi kırılabilir ki ?
 • Dualar, ilahiler ve din inancı kişiye bir çoşku ve uhrevi bir duygu aşılıyor.
 • Yaşamın çoğunlukla rastlantılardan oluştuğunu ve hayatta her türlü fena olayın başıma gelebileceğini kabul ediyorum.
 • James Prichard’a nazaran kimse fena olarak doğmaz; fena insanoğlu iyi olarak dünyaya gelen fakat bir sürü iyi niyetli yanılgıların kısır döngüsünde kötüye dönüşmüştür.
 • Son değerlendirmelere nazaran nüfusun yüzde bir ila dördü ya da her yirmi beş kişiden biri sosyopatmış; bu, iştahsızlık ya da otizm hastalığı olanların yüzdesinden daha yüksek.
 • Bir sosyopat kendisiyle ilgili “ kişisel” ayrıntıları bir strateji dahilinde açıklar, şu demek oluyor ki ya yanıltıcı olmak ya da suni bir içtenlik ve itimat duygusu oluşturmak için.
 • Ve aslına bakarsak hepimiz şartlar gerektirdiğinde acımasız bir katile dönüşebilir.
 • Eylemlerimin içinde ne olduğu değil, onları gerçekleştirmekteki ustalığımdı ilgimi çeken.


Bir Sosyopatın İtirafları İncelemesi – Kişisel Yorumlar

Sosyopat bulunduğunu keşfeden bir kızçenin bu durumla yaşamaya emek harcaması, kendince kabullenmesi, neler yaşadığını, hissettiğini özetleyen bir kitap. Tabi birazcık okurken başınız ağrıyabiliyor. Herkese iyi okumalar dilerim… (Gayenimsi)

Sosyopatın yaşamı: Sosyopatların devamlı üstünlük sağlamak istemeleri insanların duygularını okuyabilmeleri ve vakalar karşısında sakin kalabilmelerini iş yaşam aşk şeklinde mevzularda insanlardan üstünlük kurabilmelerini özetleyen görkemli bir kitap okumanızı tavsiye ediyorum. (Halit GÜNEŞ)

Sosyopat dedince vurdum kırdım olmadığını, zekice davranıp bir fazlaca insanı etkileyip düzgüsel gözüküldüğü, etrafımızdaki insanlara daha fazlaca dikkat etmemiz icap ettiğini öğreten güzel bir kitap. (Fatih Orhun Uzun)


Bir Sosyopatın İtirafları PDF indirme linki var mı?


M. E. Thomas – Bir Sosyopatın İtirafları kitabı için internette en fazlaca meydana getirilen aramalardan birisi de Bir Sosyopatın İtirafları PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan bir çok kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF’leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı M. E. Thomas Kimdir?

Araştırmacı yazar.


M. E. Thomas Kitapları – Eserleri

 • Bir Sosyopatın İtirafları


M. E. Thomas Alıntıları – Sözleri

 • “İnsanları mahvettiğimi ya da birilerini geri dönüşü olmayacak halde baştan çıkardığımı hayal etmekten zevk alıyorum.Yaptıklarımı kendimi ön plana çıkarmak olarak açıklıyorum.Gerçeği aklımda uzun uzun evirip çeviriyor böylece onu olduğundan fazlaca daha akılcı ve kuvvetli hale getiriyorum.
  ( Sosyopatlar depresyona karşı son aşama dirençlidir; kendimize ne kadar çekici,akıllı ve kurnaz olduğumuz hakkında mükemmel öyküler anlatma ve buna inanma kabiliyetimiz bu hususta fazlaca destek sunar.) Tek utanç yada sorun duyabileceğim durum,oynadığım oyunda yenilmektir.Birilerine bir oyun düzenleyip onları yanıltabildiğim ya da zor duruma düşürebildiğimde hakkımda fena şeyler düşünmelerinden asla sorun duymam. Normal insanların duyguları vardır,benim ise yok. ” (Bir Sosyopatın İtirafları)
 • Yaşamın çoğunlukla rastlantılardan oluştuğunu ve hayatta her türlü fena olayın başıma gelebileceğini kabul ediyorum. (Bir Sosyopatın İtirafları)
 • “Haydi, söyle bana, sen iyi bir yaratık mısın yoksa kötü mü ?”
  Yaratık yanıtlar: “Ben insanım.”
  “Nasıl bir insansın?”
  “Beni nasıl görüyorsan öyle…” (Bir Sosyopatın İtirafları)
 • Itimatı başkalarında aramak yerine kendime güvenmeyi öğrendim. (Bir Sosyopatın İtirafları)
 • Kırılacak bir kalbim yoksa kalbim iyi mi kırılabilir ki ? (Bir Sosyopatın İtirafları)
 • Ve aslına bakarsak hepimiz şartlar gerektirdiğinde acımasız bir katile dönüşebilir. (Bir Sosyopatın İtirafları)
 • Eger bir kurala karsi gelmeyi ve bunun sonuclarina
  katlanmayi göze aliyorsam bu seçimi yapmama
  kimse karismamali ! (Bir Sosyopatın İtirafları)
 • Son değerlendirmelere nazaran nüfusun yüzde bir ila dördü ya da her yirmi beş kişiden biri sosyopatmış; bu, iştahsızlık ya da otizm hastalığı olanların yüzdesinden daha yüksek. (Bir Sosyopatın İtirafları)
 • Yaşamımda çektiğim maddi sıkıntılardan ziyade babamın duygusal ve etik ikiyüzlülüğü bana tartışılmaz gerçeklerin haricinde hiçbir duyguya, hiçbir şeye güvenmemeyi öğretti. (Bir Sosyopatın İtirafları)
 • “Psikopat emarelerine bir göz atarsanız bunların siyasetçilerde ve girişimcilerde gözlenen özelliklerin başka bir şekli bulunduğunu fark edersiniz.” (Bir Sosyopatın İtirafları)
 • Elimden geldiği kadar dünyayı anlamaya çalışıyorum fakat bir türlü kendimi anlayamıyorum. Aklımın almadığı tek şey bu. Yaptıklarım, yapmadıklarım, alışkanlıklarım, eğilimlerim vb. hakkında tüm gerçekleri dile getirebiliyorum fakat kendimle ilgili bir düşünce edinmek, kandırmaca ve dağınık düşüncelerden oluşan bir mayın tarlasında yürümeye benziyor. (Bir Sosyopatın İtirafları)
 • Bir sosyopat kendisiyle ilgili “ kişisel” ayrıntıları bir strateji dahilinde açıklar, şu demek oluyor ki ya yanıltıcı olmak ya da suni bir içtenlik ve itimat duygusu oluşturmak için. (Bir Sosyopatın İtirafları)
 • Dualar, ilahiler ve din inancı kişiye bir çoşku ve uhrevi bir duygu aşılıyor. (Bir Sosyopatın İtirafları)
 • Eylemlerimin içinde ne olduğu değil, onları gerçekleştirmekteki ustalığımdı ilgimi çeken. (Bir Sosyopatın İtirafları)
 • James Prichard’a nazaran kimse fena olarak doğmaz; fena insanoğlu iyi olarak dünyaya gelen fakat bir sürü iyi niyetli yanılgıların kısır döngüsünde kötüye dönüşmüştür. (Bir Sosyopatın İtirafları)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle[

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
izmir profilo servisi elf bar vozol
deneme bonusu meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri