Sağlık

Brokoli Süt Yapar mı?

En o kadar da bağışıklık sistemi hakkında yararları ile malum brokoli, emziren annelerin sağlığı açısından tahmin edilenin aksine tesir edebilir. Anne bebek sağlığında her iki tarafın da tertipli beslenebilmesi, annenin tükettiği besinlere dayanmaktadır. Eğer ki anne, gaz yapıcı türden besinler tüketmeye başlarsa kısa süre içinde anne sütünün tadında değişim başlayacağından dolayı bebek emmeyi reddedecektir. Başlığımıza mevzu olan, brokoli süt yapar mı? Sorusu ise tam da bu bilgilerle direkt ilgilidir. 


Brokoli süt yapar. Ancak emziren annelerin tüketmesi açısından zararı olan olabilecek başka bir durum bulunmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz nedenlere ek olarak, brokoli gaz yapıcı bir etkiye haizdir. Gaz şikayetleri yetişkinlerde olmasıyla birlikte bebekler için de oldukca ciddi problemlere yol açabilir. Husursuzluk ve uykusuzluk bu problemlerin başlangıcında gelecektir. Bebek için süt üretmiş olmuş olursunuz sadece bu sütün kalitesi tartışılır bir durum haline gelebilir. Bu, brokolinin pişirme türü ile ilgili değildir. Ancak oldukca azca brokoli içeren başka tür yiyeceklerin tüketilmesi o kadar da sorun olmayabilir.


Sonuç olarak, süt yapmasına karşın brokoli yerine C vitamini zengini değişik türden besinlerin tercih edilmesi, bebeğin sağlığı ve huzuru açısından en doğu karar olacaktır. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri