Genel

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak?

(Esenlik) Bakanlığı 2022 senesinde 20 bin esenlik çalışanı alınacağını duyurmuştu. Binlerce yurttaş personel alımı’nın ne zaman yapılacağını merakla araştırmaya devam ediyor. Peki, (Esenlik) Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? İşte ayrıntılar.

Pek oldukca değişik dalda alım yapılacak (Esenlik) Bakanlığı personel alımı için geri sayım devam ediyor. 20 bin yeni sıhhatçinin istihdam edileceği (Esenlik) Bakanlığı personel alımı ile ilgili son gidişatı bir araya getirdik.
Alımla ilgili rehber yayımlandığında mevzu hakkında Sağlık Bakanlığı’ndan bir izahat yapılacaktır.

RESMİ GAZETE’DE YÖNETMELİK YAYIMLANDI

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışacak personellerin istihdamına ilişik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan idaremelik (Resmi) Gazete’de yayımlandı. Idaremeliğin bazı maddeleri şunlar;

MADDE 1- 29/6/2009 tarihindeki ve 2009/15188 rakamlı Bakanlar Heyeti Kararı ile yürürlüğe konulmuş olan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Emekçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Temeller Hakkında Idaremeliğe geçici 9 uncu maddesinden sonrasında gelmek suretiyle aşağıdaki geçici 10 uncu madde ilave edilmiştir.

“GEÇİCİ MADDE 10- (1) 2022 seneyi içinde Sağlık Bakanlığında istihdam edilmek suretiyle paklik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri ile diğer hizmetler için alınacak emekçiler, imtihana doğal olarak yakalanmaksızın direkt noter kurasıyla tanımlanabilir.

Bu gidişatta, öncelikliler de dahil olmak suretiyle arz koşullarına uygun tüm müracaat sahipleri arasından açık iş rakamı kadar hakikat ve hakikat sayı kadar da yedek aday direkt kurayla tanımlanır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Instagram takipçi hilesi instagram yabancı takipçi satın al takipçi satın al
meritking meritroyalbet bahsine giriş madridbet yeni giriş paralı tombala siteleri